Соғлиқни сақлаш вазирлигида IT-Med...
Соғлиқни сақлаш вазирлигида IT-Med ходимларининг ЖССТнинг Ўзбекистондаги ваколатхонаси аъзолари билан ишчи учрашуви бўлиб ўтди. Суҳбат чоғида томонлар фаолият йўналишлари ҳамда амалга оширилаётган лойиҳалар ҳақида маълумот алмашишди, шунингдек, бир қатор долзарб масалалар бўйича ўзаро манфаатдорлик масалалари муҳокама этилди. Хусусан, IT-Med томонидан…
Комплекс давлат хизматларини кўрсатишнинг...
2022 йил 1 апрелдан Тошкент шаҳрида, 2022 йил 1 июлдан эса бутун республика бўйича тиббиёт муассасалари томонидан ФХДЁга тақдим этиладиган ўлим ҳақида тиббий маълумотномани қоғоз шаклда бериш тартиби бекор қилиниб, фақат электрон шаклда тизим орқали маълумотнома шакллантириш тартиби жорий этилади….

В Министерстве здравоохранения состоялась...
В Министерстве здравоохранения состоялась рабочая встреча сотрудников IT-Med с членами Представительства ВОЗ в Узбекистане. В ходе беседы стороны обменялись информацией о реализованных и текущих проектах, а также отметили взаимную заинтересованность в ряде актуальных вопросов. В частности, стороной IT-Med были озвучены…
Обновлен административный регламент...
С 1 апреля 2022 года в городе Ташкенте, а с 1 июля 2022 года по всей стране выдача медицинскими учреждениями медицинских справок о смерти будет осуществляться только через электронную систему. Административный регламент предоставления комплексных государственных услуг, связанных с регистрацией смерти,…