2022 йил 24-25 февраль кунлари ЖССТ экспертлари тиббий хизматлар кўрсатиш ва соғлиқни сақлашни молиялаштиришнинг янги моделини жорий этиш бўйича пилот лойиҳанинг амалга оширилишини мониторинг қилиш мақсадида амалий ташриф билан Гулистонда бўлдилар. Мазкур ташриф ЖССТ экспертларининг Сирдарё вилоятида соғлиқни сақлаш тизимидаги…
15 феврал куни IT-Med, Республика шошилинч...
15 феврал куни IT-Med, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Германия халқаро ҳамкорлик жамияти (GIZ) ва Роберт Кох институти ходимлари телемедицина ускуналари Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий марказининг Нукус филиалига ўтказилиши муносабати билан Нукусга ташриф буюрдилар. Тадбир давомида жадвал бўйича…

24-25 февраля 2022 года состоялся рабочий визит...
24-25 февраля 2022 года состоялся рабочий визит экспертов ВОЗ в г. Гулистан в целях мониторинга и изучения промежуточных результатов хода реализации пилотного проекта внедрения новой модели оказания медицинских услуг. Визит организован в рамках миссии экспертов ВОЗ по оказанию содействия реформам…
15 февраля состоялась рабочая поездка...
15 февраля состоялась рабочая поездка сотрудников IT-Med, Республиканского научного центра экстренной медицинской помощи, Германского общества по международному сотрудничеству (GIZ) и Института Роберта Коха в Нукус по случаю передачи телемедицинского оборудования Нукусскому филиалу Республиканского научного центра экстренной медицинской помощи. В ходе…